Öldürülen kadınların isminin yaşatıldığı kitap

Demreli öğretmen, yazar Zekiye Yüksel, öykü kitabı 'Özgecan Dilan ve Leyla'nın imza gününde hemşerileriyle bir araya geldi.

03 Kasım 2021 - 17:10

Demreli öğretmen, yazar Zekiye Yüksel, öykü kitabı 'Özgecan Dilan ve Leyla'nın imza gününde hemşerileriyle bir araya geldi. Yüksel, kitabında yer alan 8 öykünün kahramanına, öldürülen kadınların isminin verildiğini belirtti.
 
Demre'de Kapaklı mahallesinde oturan öğretmen, yazar Zekiye Yüksel, yeni yazdığı 'Özgecen Dilan ve Leyla' adlı öykü kitabı için imza günü düzenledi. Demre'deki Noel Baba Meydanı'nda düzenlenen imza gününe, aralarında Demre Belediye Başkanı Okan Kocakaya, eski Kaş Belediye Başkanı Musa Bilgiç, yazarın öğretmen arkadaşları, öğrencileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. İmza gününde Yüsel'in 5'inci kitabı 'Özgecen Dilan ve Leyla'ya kitap severler yoğun ilgi gösterdi.
 
İsimleri roman kahramanı oldu
Yüksel, 'Özgecen Dilan ve Leyla' adlı kitabında yer alan 8 öykünün kahramanına, öldürülen kadınların isminin verildiğini belirtti. Cinayet sonucu yaşamını yitiren kadınların isimlerini öykülerde yaşatmayı istediğini anlatan Yüksel, "Kitabımın genelini kadın öyküleri oluştururken, 1980'den 2019'a uzanan tarihsel dönemin Türkiye'sini ve toplumsal gerçeğini yansıtıyor. Öykülerimde kadına karşı şiddete, savaş olgusuna karşı farkındalık oluşturmaya çalıştım. Yine öykülerimde çocukluğumun ve gençliğimin Demre'sinin izlerine, Demreli ve Likyalı olma haline, Demreli serada çalışan kadınların sorunlarına, doğayla çatışmalarına rastlamak mümkün" dedi.

Yeni kitabını okurlarına imzalayan Yüksel'in daha önce yayımlanmış 2 şiir kitabı ve anı kitabı bulunuyor. /DHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dünyaya örnek olduk
Dünyaya örnek olduk
Bağımlıların yuvası oldu
Bağımlıların yuvası oldu