Ormancı da Gitti

Ormancı da Gitti

18 Temmuz 2018 - 10:00

Anlaşıldı bu sene yakınlarımızın sağlık durumları açısından bizim için acı tecrübelerin olduğu bir yıl olacak. 2018 yılı girişinde en büyük amcam olan ve Döşemealtı ilçesinde Terzi lakaplı Ahmet Ali Köktürk vefat etmişti. Ardından üç ay içerisinde ikinci amcam yine ilçenin köylerinde Ayakkabıcı olarak tanınan Osman Köktürk vefat etmişti. Şimdi de Konyaaltı'nın Hurma-Yarbaş Çandır Burdur'un Bucak Ürkütlü ve Korkuteli Çomaklı köyleri ile Elmalı Yuva kasabasında görev yapan Ormancı lakaplı eniştem Ömer Demir vefat etti.

Çocukluk yıllarımızda Suişleri olarak bilinen Erenköy Mahallesinde kısa bir dönem komşulukta yaptığımız halamın eşi Ormancı Ömer özellikle Konyaaltı yerlileri tarafından sevilen bir adamdı. Görev yaptığı Yarbaş Çandır-Hurma gibi yerlerde yerli halkın sevdiği bir isim olan eniştem şu anda da ilçenin ileri gelenlerinin çocukluk hatıralarında önemli yer tutar. Çocukken hala oğlum olan Ahmet Demir motosikleti ile Hurma'ya gezmeye götürürdü. Düşünsenize Hurma o zaman Antalya'nın köyü.

Hurma da gider bazen kalırdık. Malum Antalya'nın köyüne gelmişsin. Geri dönüş sıkıntılı olabilir. Bazen yağmurlar o kadar çok yağardı. Boğaçay taşardı ve biz geri dönemez Hurma da kalkmak zorunda kalırdık. Konyaaltı yerlileri ile konuşurken ben hep Ormancı Ömer'in yeğeniyim derdim. Şu an Antalya'nın en lüks mekanlarından birisi olan Toros-Uncalı-Hurma-Arapsuyu-Gürsu mahallesinde oturan yerli kişiler hemen tanır. Eniştem yıllarca Elmalı da görev yaptı. Elmalı'nın Yuva Kasabasında ve Korkuteli'nin Çomaklı ilçesinde de. Düşünsenize cenaze haberi gelince sabah ilk arayan Konyaaltı yerlilerinden Pideci Durmuş Çelik oldu. Demek ki kendi ilçesi Döşemealtı kadar Konyaaltı ilçesi de sahiplenmiş.

Bir yere misafirliğe gidince hadi artık kalkalım anlamında "Ormancının uykusu" gelmiş derdik. Halam misafirliğe erken gider erken kalkmak ister bahane olarakta hep "biz gidelim Ormancının uykusu gelmiştir" derdi. Bizde kendi aramızda misafirlikteyken hadi bakalım kalkalım demek için şifremiz "Ormancının uykusu gelmiştir" olurdu.

Artık Ormancının bu sefer gerçekten uykusu gelmiş. Ormancı ebedi uykusuna uzanmak için Döşemealtı Camili köyünde

Bu haber 2052 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Fenerbahçe, Antalya'da
Fenerbahçe, Antalya'da
Dünyanın en güçlü adamları Alanya'da yarışıyor
Dünyanın en güçlü adamları Alanya'da yarışıyor