Reklam

PODOLSKİ’Lİ TANITIM

Antalyaspor'un yıldız futbolcusu Lukas Podolski, Türkiye'nin kültürel değerlerinin dünya çapında öne çıkarılması amacıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 2020 yılı teması için seçilen 'Patara'nın tanıtım videolarında oynadı.

26 Kasım 2020 - 19:01

Antalyaspor'un yıldız futbolcusu Lukas Podolski, Türkiye'nin kültürel değerlerinin dünya çapında öne çıkarılması amacıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 2020 yılı teması için seçilen 'Patara'nın tanıtım videolarında oynadı.
 
Antalyaspor ve Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) iş birliğinde düzenlenen organizasyon ile Alman yıldız futbolcu Lukas Podolski'nin Patara'da çekilen tanıtım videosunun lansmanı, Antalya Stadyumu'nda yapıldı. Lansmana Antalyaspor Yönetim Kurulu Üyesi Melih Beken, Lukas Podolski, ATAV Başkanı Yeliz Gül Ege, Antalya Havalimanı Genel Müdürü Deniz Varol ve Patara Kazı Başkanı Prof. Dr. Havva İşkan Işık katıldı.
 
'Podolski ile videolarımız devam edecek'
Toplantıda konuşan ATAV Başkanı Gül Ege, sosyal medya hesaplarından ve Kültür ve Turizm Bakanlığı sitesinden videonun tamamının yayınlanacağını belirtti. Sanal dünyayı etkin kullanarak kentin tanıtımını yapmayı hedeflediklerini dile getiren Ege, "Tüm dünyada Podolski'nin, futbolun ve tarihin hayran kitlesini bir araya getirmek için video çekildi. Birlikte ilk adımı Patara'dan yaptık. Pandemi ortamında Patara çekimimiz gerçekleşti. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın tema yılı dolayısıyla ilk tanıtım videosu yapıldı. Proje ile Podolski ile videolarımız devam edecek. Podolski tarihi, kültürü ve Antalya'yı çok seviyor. Sosyal medya sayfasında gönüllü olarak milyonlara Antalya'yı tanıtıyor. Antalya'nın farklı noktalarından birlikte tanıtım videoları çekeceğiz" diye konuştu.
 
Antalyaspor Yönetim Kurulu Üyesi Beken ise, şunları söyledi: "Lukas ile tanıtım videosu serinin ilk çekimini, 2020 Patara Yılı olması nedeniyle Patara'da başlattık. Lukas'a teşekkür ederim. Kendisi dünya yıldızı ama çok içten. Eşi ile projemize destek verdi. ATAV ile tarihi kültürel yerleri, ülkemizi tanıtmak istiyoruz. Antalya sadece sahil, güneş, otel değil. Tarihi yerlerin, doğal güzelliklerin olduğu bir şehri göstermek istiyoruz. Bunun için Antalyaspor markasını kullanmak ve onunla birlikte markamızı öne çıkarmak istiyoruz. Devamında da yıldız ve milli futbolcularımızla farklı projede farklı yerlerde çekimlerimiz olacak."
 
Patara Kazı Başkanı Prof. Dr. Havva İşkan Işık da tarihi öneme sahip yerlerin tanıtımının futbol ve yıldız oyuncu Podolski ile çekilen videolarla yapılmasının çok güzel bir örnek olduğunu dile getirdi.  Antalya Havalimanı Genel Müdürü Deniz Varol Podolski'nin sosyal medya hesaplarındaki Antalya görselleri ile paylaşımlarından yola çıkarak tanıtım videosu çekmeye karar verdiklerini anlatan Varol,  dünyanın her yerine güzel videolarla ulaşıp, kentin tanıtımını amaçladıklarını söyledi.
 
Türkiye benim ikinci vatanım
Toplantıda gösterimi yapılan tanıtım videosunda Patara'da antik kent ve sahilde yürüyüş yapan Podolski'nin Antalyaspor formasıyla top sektirmesi, sahilde günbatımında ata binmesi görüntüleri yer aldı. Yıldız futbolcu Podolski, tanıtım videosunda yer almasının kendisi için pazarda taze sebze, meyve satın almak kadar doğal olduğunu belirtti.
 
dünyanın bu güzellikleri görmesi lazım
Antalya'da tarihi ve kültürel yerleri keşfetme imkanı bulduğunu aktaran Podolski, şunları söyledi: "Ben işimi severek yapıyorum. Bu işe severek başladım, severek devam edeceğim. Antalya sadece, deniz, kum otelden ibaret değil. Ailenizle, arkadaşlarınızla yürüyüş yapıp, bisiklet turu yapılabilir. Farklı imkanlar sunun bir şehir. Projelerin devamında Antalya'yı dünyaya tanıtmak istiyorum. Tanıtım kolay değil. Sadece Türkiye'nin ve Antalya'nın bu güzellikleri görmesi yetmez. Tüm dünyanın görmesi lazım. Benim arkadaşlarıma anlatmamla tanıtım olmaz. Görsel videolarla yapılması lazım. Proje bu nedenle çok uygun. Antalya'nın güzelliklerinin videoyla dünyaya anlatılması lazım."

DHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
RUSYA'NIN KARARI ÜRETİCİYİ SEVİNDİRDİ
RUSYA'NIN KARARI ÜRETİCİYİ SEVİNDİRDİ
ÜNİVERSİTEYE HAZIRLANIYOR
ÜNİVERSİTEYE HAZIRLANIYOR