Rehabilitasyon Merkezi’nde ikinci dönem başladı

Rehabilitasyon Merkezi’nde ikinci dönem başladı

13 Şubat 2018 - 09:31

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin engelli ve özel bireylere dünya standartlarında hizmet verdiği Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ikinci dönem eğitimlerine başladı.

Türkiye’nin en büyüğü olma özelliği taşıyan Büyükşehir Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezi 644 kayıtlı öğrenci ile ikinci ders dönemine başladı. Okul Müdürü Yasemin Doğan, merkezde eğitimlerin, derslerin ve uygulamaların devam ettiğini belirterek, “587 öğrenci bireysel eğitimden faydalanıyor, 120 öğrenci atölye faaliyetlerimizden faydalanıyor. 65 öğrenci lise gruplarında kayıtlı mesleki eğitim ve iş uygulama olarak devam ediyor. Mesleki eğitimde 33, iş uygulamada 30 öğrencimiz var. Haftada 2 saat bireysel eğitim veriyoruz, değerlendirme kurulumuzun görüşlerine göre de 30 saate kadar atölye eğitimi veriliyor. Özel eğitim gereksinimi olan çocuklarımıza, ihtiyaç duydukları eğitim hizmeti ve 13 atölyede iş uğraş terapisi hizmeti verilmekte” diye konuştu.

Engellilerin rahat hareket edebilmeleri adına her türlü konforun düşünüldüğü, 14 bin metrekarelik kapalı alanı bulunan merkezde 48 derslik, 13 atölye, konferans salonu, yemek salonu, 86 yatak kapasiteli otel, yarı olimpik yüzme havuzu, hidroterapi havuzu, kapalı spor salonu, açık oyun parkı, sera ve hayvanat bahçesi, fizyoterapi üniteleri bulunuyor.

Bütün alanlarda uzman personelin görev yaptığı Antalya Büyükşehir Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezi’nde Dil ve Konuşma Güçlüğü Destek Eğitim Programı, Fizyoterapi – Bedensel Engelli Bireyler Destek Eğitim Programı, İşitme Engelli Bireyler Destek Eğitim Programı, Özel Öğrenme Güçlüğü Destek Eğitim Programı, Yaygın Gelişimsel Bozukluklar Destek Eğitim Programı, Zihinsel Engelli Bireyler Destek Eğitim Programı ve Okul Programları uygulanıyor.

Bu haber 339 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Antalyaspor'da Kayserispor mesaisi
Antalyaspor'da Kayserispor mesaisi
Tüp Bebek Merkezi'ne güçlü isim
Tüp Bebek Merkezi'ne güçlü isim