Rektör Ünal’dan Ramazan Bayramı mesajı
Reklam

Rektör Ünal'dan Ramazan Bayramı mesajı

AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof.Dr. Mustafa Ünal, Ramazan Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı. AÜ Rektörü Prof. Dr. Ünal, "Dünyada ve ülkemizde baş gösteren...

22 Mayıs 2020 - 15:06 - Güncelleme: 22 Mayıs 2020 - 15:06

AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof.Dr. Mustafa Ünal, Ramazan Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı. AÜ Rektörü Prof. Dr. Ünal, "Dünyada ve ülkemizde baş gösteren koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle buruk bir şekilde geçirdiğimiz Ramazan ayının ardından Ramazan Bayramı'na kavuştuk. Bayramlar bizler için birlik ve beraberliğin daha da güçlendiği, sevdiklerimizle buluşup hasret giderdiğimiz özel günlerdir. Her ne kadar virüs etkisini azaltmış olsa da risk halen devam etmektedir. Bu sebeple büyüklerimizin ve sevdiklerimizin sağlığını korumak için bu bayramı uzaktan kutlamak zorunluluk haline gelmiştir" dedi.

Koronavirüs nedeniyle bayramda aile büyüklerini, dostları, akrabaları ziyaret edemeyip uzaktan da olsa bayramlarını kutlamanın, hal hatır sormanın bu dönemde çok daha önemli olduğunu söyleyen Rektör Ünal, "Ayrıca maddi ve manevi olarak zorlu bir süreçten geçiyoruz. Bu süreçte zor durumda kalanlara elimizden geldiğince yardım etmek ve varlığımızı her anlamda hissettirmek hepimizin insani görevidir" diye konuştu.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde ülkemizin koronavirüs salgını ile mücadele sürecini zamanında ve etkili tedbirlerle başarıyla yönettiğini belirten Rektör Ünal, bundan sonra da rehavete kapılmadan normalleşmeye adım adım geçileceğini ve herkesin bu süreçte sorumlulukla hareket etmesi gerektiğini ifade etti.

Rektör Ünal, "Bu vesileyle başta koronavirüs ile mücadelede en önde yer alan sağlık çalışanlarımız ve güvenlik güçlerimiz olmak üzere, ülkemiz için canını feda etmiş şehitlerimizin ailelerinin, aziz milletimizin ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını en içten duygularımla kutluyorum, sağlıklı ve huzurlu nice bayramlar diliyorum" şeklinde konuştu.

Kaynak: DHA
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Afrika sıcakları ve fırtına, narenciye ile zeytini vurdu
Afrika sıcakları ve fırtına, narenciye ile zeytini vurdu
Portakalda, aşırı sıcak ve fırtına zararı
Portakalda, aşırı sıcak ve fırtına zararı