Romanyalılar AÜ’yü tercih etti
Reklam

Romanyalılar AÜ'yü tercih etti

AÜ Tıp Fakültesi'ne Erasmus kapsamında Romanya'dan gelen tıp fakültesi öğrencileri, Antalya'yı tercih etmelerinde, daha önce gelen arkadaşlarının anlatımları ve kentin güvenli olmasının etkili olduğunu söyledi

09 Mart 2020 - 21:36

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi'ne Erasmus (öğrenci değişim programı) kapsamında Romanya Tirgi Mureş Üniversitesi'nden gelen 5'inci sınıf öğrencileri Radulescu Maria Flavia, Toboltoc Paul Catalin, Baciu Madalina Cerasela, Borodi Gabriel ile Şulea Cristina Maria, 3 ay süreyle staj yapacak. Stajlarının yanı sıra Antalya ve Türkiye'yi tanıma fırsatı elde ettikleri için mutlu olduklarını dile getiren doktor adaylarından Radulescu Maria Flavia, "Daha önce farklı ülkelere de gitmiştik. Diğer arkadaşlarımdan da başka ülkelere gidenler olmuştu. Şimdi de Türkiye'deyiz. Avrupa'da başka ülkelere de gidebilirdik. Dünyada ilklerin yaşandığı bir üniversitede eğitim almayı ve hocalarıyla tanışmayı arzu etmemiz, bu üniversitenin organ naklindeki başarısı ve Antalya'nın doğal ve tarihi güzellikleri, bizi etkileyen etkenlerin başında yer alıyor" diye konuştu.

3 ay staj görecekler

AÜ Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ata Nevzat Yalçın ise beş öğrencinin de tıp mesleğine büyük ilgi duyduklarını söyledi. Prof. Dr. Yalçın, öğrencilerin 3 ay boyunca nöroloji, göğüs hastalıkları, enfeksiyon hastalıkları, tıbbi onkoloji, yoğun bakım dallarında eğitim alacağını ve staj göreceğini kaydetti.

DHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alanyaspor topbaşı yaptı
Alanyaspor topbaşı yaptı
ANTALYASPOR GENÇLEŞİYOR
ANTALYASPOR GENÇLEŞİYOR