Romatoloji Kongresi Antalya’da yapılacak

Bu yıl 21. Ulusal Romatoloji Kongresi 29 Eylül-3 Ekim tarihlerinde Serik’e bağlı Belek’te bir otelde gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı.

23 Temmuz 2021 - 18:15

Bu yıl 21. Ulusal Romatoloji Kongresi 29 Eylül-3 Ekim tarihlerinde Serik’e bağlı Belek’te bir otelde gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı.
 .
Prof. Dr. Fatoş Önen yaptığı açıklamada, “21. Ulusal Romatoloji Kongre’mizi 29 Eylül - 3 Ekim 2021 tarihlerinde Belek/Antalya’da, yüz yüze gerçekleştirmeyi planladık. Geçen sene, henüz Covid-19 ile tanışmadığımız dönemde yazılan davet mektubumuzda, digital ortamı her alanda, gittikçe artan sıklıkta kullanmamıza rağmen bilim insanlarının yüz yüze toplantı yapma konusunda hala ne kadar istekli olduklarından söz etmişiz. Bugün, durumun anlamını daha iyi kavramış durumdayız. Hepimizin özlediği, sanal olmayan ortamlarda gerçekleşecek bu buluşmayı sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.
 
Önen, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ulusal Romatoloji Kongre’mizde, programın temelini, her zaman olduğu gibi, güncel konuların tartışılacağı konferanslar, paneller, “Uzmanına Danış” toplantıları ve sözlü/poster bildiri oturumları oluşturacak. Ülkemizden ve diğer ülkelerden kendi alanlarında başarılı işlere imza atmış konuşmacıların, romatizmal hastalıklardaki patogenez, klinik, tanı ve tedavi konularında son gelişmelerin yer aldığı sunumlarını ilgiyle dinleyip, özellikle genç arkadaşlarımızın sunacağı çalışmalarla heyecanlanacağız. Özgün konularda derinlemesine eğitimi amaçlayan kurslar ve atölye çalışmaları ile, hem klinik pratik uygulamalarında hem de araştırma konularında destek sağlayacak bilgi ve becerilerin kazanılması sağlanacak. Uydu sempozyumlarda, yeni tedavi ajanlarıyla tanışabilme, önceden bildiklerimiz ile ilgili yeni veriler öğrenebilme fırsatımız olacak. Doğa ve sağlıklı yaşamın önemini daha iyi anladığımız bu günlerde, dünyanın en muhteşem doğasına sahip bir beldede gerçekleştirilecek etkinliklerle beyinlerimizi oksijenle beslemeyi, doğa ve sağlıklı yaşam konusunda çevremize mesajlar vermeyi de unutmayacağız”

Gamze KÖKTAŞ
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkiye'de 'Yılın Kalfası' ödülü Antalya'ya
Türkiye'de 'Yılın Kalfası' ödülü Antalya'ya
İcradan satılık  iki katlı kargir otel
İcradan satılık iki katlı kargir otel