Sağlık turizminin dünyadaki ekonomik büyüklüğü 200 milyar...
Reklam

Sağlık turizminin dünyadaki ekonomik büyüklüğü 200 milyar doları geçti

Dünya genelindeki ekonomik büyüklüğü 200 milyar doları geçen sağlık turizmi ve turizm sağlığı çalışmaları çerçevesinde ilk yurt dışı irtibat ofisini Hollanda'da açan OFM...

14 Ekim 2019 - 14:20 - Güncelleme: 14 Ekim 2019 - 14:20

Dünya genelindeki ekonomik büyüklüğü 200 milyar doları geçen sağlık turizmi ve turizm sağlığı çalışmaları çerçevesinde ilk yurt dışı irtibat ofisini Hollanda'da açan OFM hastanesi, saç ekimi, obezite, diş, plastik cerrahi, dermatoloji başta olmak üzere; pek çok branşta bilgiyi, yabancı hastalara aktaracak.

Antalya tercih etilen kent
Hastanenin yurt dışında açtığı ve gelecekte açmayı düşündüğü irtibat ofisleri, 193 ülkeden 14 milyon turist ağırlayan Antalya'ya, sağlık turizmi konusunda önemli katkılar sağlayacak. OFM Antalya Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Osman Tarık Özçelik, sağlık turizmi ve turizm sağlığı açısından Antalya'nın önemli bir potansiyel olduğunun altını çizdi. Sağlık turizminin dünyadaki ekonomik büyüklüğüne vurgu yapan Özçelik; " Sağlık turizminin dünyadaki ekonomik büyüklüğü 200 milyar doları geçti. Bu rakamın ilerleyen dönemlerde daha da artacağını öngörüyoruz. Sağlık alt yapısı anlamında çok iyi bir noktadayız. Yurt dışında yaşayan hastalarımız obezite, kalp damar cerrahisi, saç ekimi, diş tedavisi ve estetik operasyonlar konusunda kentimizi tercih ediyor. Biz kurum olarak Antalya'nın sağlıkta marka bir kent olmasına daha fazla katkı sağlamak istiyoruz. Bu kapsamda ilk yurt dışı yatırımımızı Hollanda'ya yaptık. Sağlık turizmi ve turizm sağlığı konusunda farklı ve önemli çalışmalarımız da var. Şehrimizin her gün gelişen yapısı, kültürel özellikleri ve sahip olduğu niteliklerinin farkındayız" diye konuştu.

Talep yabancı hastalardan geldi
Yurt dışında yaşayanların son yıllarda tedavi için Antalya'yı tercih ettiğini söyleyen Özçelik, "Son yıllarda sağlık turizmi ve turizm sağlığı konusunda çok sayıda yabancı hastayı hastanemizde misafir ettik. Hastanemizde sağlığına kavuşan yabancı turistlerin büyük bir çoğunluğu, yurt dışında bilgilendirme ofisi açmamız konusunda bizlere ısrarcı oldular. Bu talebin yurt dışında yaşayan hastalardan gelmesi bizleri ayrıca memnun etti. İlk yatırımımızı Hollanda'ya yaptık. İkinci etapta Kazakistan, Türkmenistan ve Rusya bölgesinde yatırım yapmayı düşünüyoruz. Bu alanda fizibilite çalışmalarımız devam ediyor. Gayemiz kentimizin sağlık turizminde hak ettiği noktaya ulaşması, kentimizin sağlıkta marka kent olmasına katkı sağlamaktır. Hollanda ofisimizin sağlık turizmi kapsamında, yeni yatırımlar için güzel bir başlangıç olmasını diliyoruz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Anamur'da kayboldu, Alanya'da cesedi bulundu
Anamur'da kayboldu, Alanya'da cesedi bulundu
Kaş çiçekle donatıldı
Kaş çiçekle donatıldı