Salgını işbirliği ile bitireceğiz

Manavgat Kaymakamı Mustafa Yiğit, yeni kontrollü normalleşme döneminde yeniden açılan işyerleri ile pazar yerlerini ziyaret etti.

05 Mart 2021 - 15:43

İçişleri Bakanlığı'nın Dinamik Denetim Süreci ile ilgili genelgesi kapsamında Manavgat'ta yeniden açılan restoran ve kafeler ile pazar yerlerini ziyaret eden Kaymakam Yiğit, buralarda vatandaşlar ve esnafla görüşerek uyarılarda bulundu. Kontrollü normalleşme döneminde, Covid-19 salgını ile mücadelede yeni bir döneme girdiklerini belirten Kaymakam Mustafa Yiğit, “Yeni dönemde salgının yayılmasını önlemek için tedbirlere uyacağız ve tedbirlerin de uygulandığını sıkı sıkıya denetleyeceğiz" dedi.
 
Yeni dönem ile birlikte yeme-içme yerleri, kafe, kahvehane, kıraathane, çay bahçesi, dernek lokalleri, bilardo salonu, internet kafe ve nişan düğün salonları gibi işyerlerinin belirli bir dönemin sonunda yeninden açıldığını belirten Kaymakam Yiğit, “Bir dönemdir kapalı olan ve yeni dönemde yeniden açılan işyerlerimizden tek beklentimiz, alınan tedbir ve önlemlere uymalarıdır" dedi.
 
Manavgat'ta açılan işyerleri ile pazar yerlerini ziyaret eden Kaymakam Yiğit, buralarda esnaf ve vatandaşla görüştü. İşyeri sahiplerine yeni dönemin hayırlı olmasını temenni eden Kaymakam Yiğit, “Covid-19 salgını, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizi ve ilçemizi de etkiledi. Bazı işyerleri tedbirler kapsamında bir süre kapatılmak, bazı işyerlerimiz ise kısıtlı bir alanda çalışmak zorunda kaldı. Salgın seyrinin izlenmesinin ardından yeni kontrollü normalleşme sürecinde de bu iş yerlerimize yeniden faaliyetlerine başlama fırsatı sunuldu. Bu nedenle yeniden açılan işyerlerimize hayırlı işler, bol kazançlar temennisinde bulunarak ziyaretlerimizi gerçekleştirdik" dedi.
 
Önemli bir turizm kenti olan Manavgat'ta turizm sezonunun huzurlu ve sorunsuz bir şekilde başlamasını da salgınla yapılacak mücadelenin başarısına bağlayan Kaymakam Yiğit, “Salgın nedeniyle kontrollü normalleşme dönemindeyiz. Hayatımızın her alanının normalleşmesi için tüm kurallara uymalıyız. Sağlığımız için hepimiz birbirimize karşı sorumluyuz. Bu salgını vatandaşlarımızın işbirliği ile bitireceğiz. Vatandaşlarımız maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına bağlı kalmalı. İşyerlerimiz de alınan kararları sıkı sıkıya uygulamalı. İnşallah birlikte başaracağız" dedi.

DHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN 'KISMİ KAPANMA' GENELGESİ
İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN 'KISMİ KAPANMA' GENELGESİ
KORONAVİRÜS SALGININDA CAN KAYBI 34 BİN 455'E YÜKSELDİ
KORONAVİRÜS SALGININDA CAN KAYBI 34 BİN 455'E YÜKSELDİ