Reklam

Toptancı Hal temeli atılıyor

Büyükşehir Belediyesi Manavgat Toptancı Hali Kompleksi ile Manavgat Katı Atık Transfer İstasyonu Projeleri’nin temeli yarın saat 14.00’de törenle atılıyor

08 Nisan 2021 - 17:01

Büyükşehir Belediyesi Manavgat Toptancı Hali Kompleksi ile Manavgat Katı Atık Transfer İstasyonu Projeleri’nin temeli yarın saat 14.00’de törenle atılıyor
 
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Manavgat'a verdiği yatırım sözlerini gerçekleştiriyor. Büyükşehir Belediyesi Manavgat Toptancı Hal Projesi ile Katı Atık Transfer İstasyonu Projesi temeli yarın saat 14.00'de törenle atılıyor. Manavgat Toptancı Hal Proje alanında maske, mesafe kuralları çerçevesinde gerçekleştirilecek törene Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek de katılacak.
 
Manavgat ilçesi Demirciler Mahallesi'nde 32 bin metrekare arazi üzerinde inşa edilecek Manavgat Toptancı Hal Kompleksi Projesi 11 bin 110 metrekare toplam inşaat alanına sahip olacak. KDV dahil 43 milyon lira ihale bedelli Manavgat Toptancı Hal Kompleksi Projesi'nde, A1 ve A2 blokta 20 adet komisyoncu dükkânı, B1 blokta 12 adet tüccar ardiyesi B2 Blok'ta 20 adet tüccar ardiyesi olacak. İdari binanın zemin katında tuvaletler, elektrik odası, zayıf akım odası, 3 adet işyeri, 4 adet dükkan bulunacak. 1. katta ise yine bay-bayan tuvaletleri, mutfak, restoran, toplantı salonu, mescit, abdesthane, teknik oda ve 4 adet ofis yer alacak. Bodrum katta ise hidrofor odası, yangın suyu odası ve kullanım suyu odası bulunacak. Özel sektörün ve üreticinin yatırımlarını destekleyecek, yaşam ortamlarını iyileştirecek Manavgat Hal Projesi konumuyla da lojistik olarak üreticiye katkı sağlayacak.
 
Büyükşehir Belediyesi Manavgat Belediyesi tarafından tahsisi gerçekleştirilen Manavgat ilçesi Pazarcı Mahallesi'nde bulunan 6 bin metrekare alana Katı Atık Transfer İstasyonu inşa edecek. Küçük araçlar ile istasyona getirilecek olan yaklaşık 500 ton evsel katı atık, Manavgat Kızıldağ Göğü mevkiinde bulunan katı atık düzenli depolama sahasına transfer edilecek. Burada bulunan enerji tesisinde, bertaraf edilen evsel katı atıklardan enerji elde ediliyor.

DHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaymakam Çimşit'ten dolandırıcılık uyarısı
Kaymakam Çimşit'ten dolandırıcılık uyarısı
Gecekonduda yangın çıktı
Gecekonduda yangın çıktı