Tüp Bebek Merkezi’ne güçlü isim
Reklam

Tüp Bebek Merkezi'ne güçlü isim

15 Ocak 2019 - 13:04 - Güncelleme: 15 Ocak 2019 - 13:12

Doç. Dr. Murat Özekinci, Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü ve Tüp Bebek Ünitesi'nde hasta kabulüne başladı.


Memorial Antalya Hastanesi, akademik kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. Doç. Dr. Murat Özekinci, Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü ve Tüp Bebek Ünitesi'nde tam zamanlı hasta kabulüne başladı.

Murat Özekinci


Doç. Dr. Murat Özekinci 2000 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. 2001 yılında Akdeniz Üniversitesi Üroloji Anabilim Dalı ve 2002-2007 yılları arasında Akdeniz Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı'nda araştırma görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Akdeniz Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anablim Dalı'nda uzman doktor ve öğretim elamanı olarak görev yapan Doç. Dr. Özekinci bu görevi sırasında özellikle jinekolojik onkoloji cerrahi, üreme endokrinolojisi ve infertilite bilim dallarında çalışmalarda bulundu. 2017 yılında doçent olan Doç. Dr. Özekinci 2017-2018 yılları arasında New York Weill Cornell Medicine Üreme Endokrinolojisi ve İnfertillite Merkezi'nde gözlemci öğretim üyesi olarak klinik çalışma ve uygulamalara katıldı.

Özellikle onko fertilite ile ilgilenen Doç. Dr. Özekinci oosit (yumurta) dondurma, over (yumurtalık) dokusu dondurma gibi üreme koruyucu işlemleri ile yine fertilite (üreme) koruyucu cerrahi prosedürlerin tümünü uygulamaktadır. Yurt içi ve yurt dışı 40'a yakın bilimsel makalesi ve 60'ın üzerinde bilimsel bildirisi olan Doç. Dr. Özekinci, yaptığı bilimsel çalışmalar ve uygulamalar nedeniyle ulusal kuruluşlardan ve kongrelerden ödüller aldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SİYASET AKADEMİSİ BAŞLADI
SİYASET AKADEMİSİ BAŞLADI
KEPEZ DUACI’YI GÜZELLEŞTİRİYOR
KEPEZ DUACI’YI GÜZELLEŞTİRİYOR