Reklam

Tur operatörleri artık uçak kiralamayacak, koltuk alacak

Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TYD) Başkanı Murat Ersoy, turizmde toptan pazarlama işinin sürdürülebilir olmaktan çıktığını belirterek, bunu aşabilmek için hedefteki ülke pazarlarına seferler düzenlemek gerektiğini söyledi. Dernek olarak bu pazarı üstlendiklerini aktaran Ersoy, "Bundan böyle tur operatörleri artık uçak kiralamayacak, bizden koltuk alacak" dedi.

16 Şubat 2017 - 09:44 - Güncelleme: 16 Şubat 2017 - 10:58

 

TYD tarafından turizmde perakende satış yöntemlerinin pilot uygulaması olarak nitelendirilen Global Rezervasyon Portalı'nın tanıtım toplantısı, yapıldı. Toplantıya, TYD Başkanı Murat Ersoy, Belek Turizm Yatırımcıları Birliği (BETUYAB) Başkanı Fikret Öztürk, Rixos Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, Bellis Otel sahibi Cemil Uğurlu, otel yöneticileri ve sektör temsilcileri katıldı.

 

Sürdürebilir olmaktan çıktı

 

Toplantıda gazetecilere açıklama yapan TYD Başkanı Murat Ersoy, turizmde toptan pazarlama işinin sürdürülebilir olmaktan çıktığını söyledi. Bunu aşabilmek için hedefteki ülke pazarlarına seferler düzenlemek gerektiğini kaydeden Ersoy, "Türkiye'de bu pazarı dernek olarak biz üstleniyoruz. Derneğimiz bünyesinde havayolu olarak bu riskin altına giren sadece Atlas Havayolları var. Bunun haricinde hiçbir havayolu bu riskin altına girmek istemiyor. Dernek olarak bu riski alıp boş koltukları üstleniyoruz. Ve bunun da riskli olmadığını göstereceğiz” dedi

 

Bağlantılar kuruluyor

 

Ersoy, “İstanbul'dan 12 ay boyunca 50'ye yakın bölgeye yani Türkiye'nin hedef pazarları olan Avrupa, Rusya, Doğu Avrupa gibi bölgelere uçuş planlaması yaptık. Bunun yanında İstanbul'dan da Türkiye'nin tatil bölgeleri olan Antalya, Bodrum, Dalaman gibi noktalarla bağlantı kuruyoruz. Antalya'da 6 ay olarak bu sene başlayıp pazarın gidişatına göre kışın da devam edeceğiz" diye konuştu.

DHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sosyal medya düzenlemesi yürürlüğe girdi!
Sosyal medya düzenlemesi yürürlüğe girdi!
Parka götürmek için tekerlekli sandalye istiyor
Parka götürmek için tekerlekli sandalye istiyor