Turizm Fuarı'na 25 ülkeden 2 bin katılımcı

09 Temmuz 2021 - 12:02 - Güncelleme: 09 Temmuz 2021 - 15:03

Turizm profesyonellerine yönelik Türkiye'nin en önemli organizasyonlarından birisi olan Antalya Turizm Fuarı (ATF), 27-28 Ekim tarihlerinde Antalya Fuar ve Kongre Merkezi'nde (ANFAŞ) gerçekleştirilecek. Yurtdışından gelecek 2 bin satış acentesini, Türk turizm dinamikleri ile bir araya gelebilecek.

Antalya Turizm Fuarı'nın tarihleri belli oldu. 27- 28 Ekim tarihlerinde ANFAŞ'ta gerçekleştirilecek olan fuara 25 farklı ülkeden 2 bin seyahat acentesi yetkilisi katılacak. Yerinde ve deneyimsel pazarlama konseptini tema edinen Antalya Turizm Fuarı (ATF), Ekim'deki organizasyonla pandemi sonrası turizmde yakalayacak ivmeye katkı sağlayacak. Yabancı pazarlama aktörleri ile turizmin dinamiklerinin buluşacağı ATF'de sektörel gelişmeler ışığında birebir işbirliği fırsatları yakalanacak.

HER YIL DAHA DA GELİŞİYOR

GMT Fuarcılık ilkini 2019'da gerçekleştirdiği Antalya Turizm Fuarı'nda bin yabancı satış acentesini Türk turizmcilerle Antalya'da buluşturmuştu. 2020'de gerçekleştirilen ATF & Lastminute lansmanı da turizm profesyonellerine satış odaklı yön vermişti. Pandemi nedeniyle birçok alanda faaliyetler durma noktasına gelmesine rağmen GMT Fuarcılık, büyük bir cesaret örneği ile Lastminute Fair'i geçen 26- 27 Nisan'da organize edip 14 ülkeden 1500 seyahat acentesi yöneticisini turizm profesyonelleri ile bir araya getirmişti.

SATIŞ PAZARLAMA ODAKLI

İlk 3 organizasyonun deneyim ve operasyon kabiliyeti ile 27- 28 Ekim'de düzenlenecek olan ATF'nin kapasitesini daha yukarıya çeken GMT Fuarcılık, 25 ülkeden 2 bin yurtdışı satış acentesini Antalya'ya getirecek. ATF'ye katılacak olan yabancı satış acenteleri, burada Türkiye'deki farklı destinasyonların temsilcileri, otellerin yönetimleri ve satış-pazarlama ekipleri, Türk acente yöneticileri ile buluşup ticari anlaşmalara imza atacaklar. Yabancı acenteciler, ayrıca sattıkları tesisleri yerinde görüp tanıma imkanı bulacak.

Profesyonellere yönelik satış pazarlama hedefli bir organizasyon olan ATF, farklı etkinlikler ile de turizmin diğer alanlarına da katkı sağlayacak. 20 ülkeden turizm medya temsilcileri Antalya'ya getirilerek, hem fuar etkinliklerini yerinde izlemeleri sağlanacak, hem de fuar öncesi ve sonrası bazı destinasyonlara düzenlenecek medya gezileri ile ülke tanıtımına katkı sağlanacak. GMT Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Meral, ATF ile ülkenin turizmleşmesine katkı sunmayı amaçladıklarını söyledi.

DHA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaş’ta 9 bin 66 binaya imar affı
Kaş’ta 9 bin 66 binaya imar affı
DHA'nın 'Yangın Yeri' Sergisinde 5 Bin Fidan Dağıtıldı
DHA'nın 'Yangın Yeri' Sergisinde 5 Bin Fidan Dağıtıldı