Reklam

Turizmcinin ara tatil beklentisi

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ülkay Atmaca, 16- 20 Kasım'da uygulanacak ara tatilin bölgedeki otellerde hareketlilik oluşturacağını söyledi.

12 Kasım 2020 - 15:15

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ülkay Atmaca, 16- 20 Kasım'da uygulanacak ara tatilin bölgedeki otellerde hareketlilik oluşturacağını söyledi. Atmaca, "Ara tatilin 2019 Kasım'daki kadar yoğun olmasa da mutlaka bir can suyu sağlamasını bekliyoruz" dedi.
 
Bu yılki eğitim- öğretim döneminin ikinci ara tatili, 16- 20 Kasım'da uygulanacak. Ara tatile hafta sonlarının da eklenmesiyle 9 günlük dönem oluşacak. Çocuklar ve ebeveynlerin dinlenme fırsatı bulacağı bu dönemde tatil rezervasyonlarının yapılması da gündeme geldi. Hava sıcaklığının mevsim normalleri üzerinde seyretmesi ve kasım ayının ortasına gelinmesine rağmen Antalya'da halen denize girilebilmesi, ara tatili fırsat bilip, güney sahillerine inmeyi planlayanlar için önemli tercih haline geldi. Pandemi önlemleri alınarak, faaliyetlerin sürdürüldüğü turizm tesislerinde ise ara tatil döneminde gelecek yerli turistler beklenmeye başlandı.
 
POYD Başkanı Ülkay Atmaca, ara tatile ilişkin "Geçen yıl ara tatil çok olumlu sonuçlar vermişti. Kasım ayını gayet iyi kullanmıştık. Nisan ise pandemi nedeniyle iptal edilmişti. Pandemi sürecinde okulların tatil olması açık olan tesislere mutlaka bir canlılık getirecek. Geçen yılki kadar yoğun olmasa da ara tatil mutlaka konaklama sektörüne, turizm sektörüne kasım ayında bir hareket sağlayacak. Mutlaka bir can suyu sağlamasını bekliyoruz" diye konuştu. Yönetim Kurulu üyesi ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili ise pandemi nedeniyle ara tatil döneminde aşırı yoğunluk beklemediklerini söyledi.  Kemer Tanıtım Vakfı (KETAV) Başkan Yardımcısı Volkan Yorulmaz da "Turizmde yaz sezonunun kapanması ile birçok otelimiz Kemer'de kapılarını kapattı. İl merkezlerinde hareketlilik olacağını tahmin ediyorum" diye konuştu.  

DHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gecekonduda yangın çıktı
Gecekonduda yangın çıktı
Seyir halindeki otomobil yandı
Seyir halindeki otomobil yandı