Türkiye’nin akıllı hastanesi
Reklam

Türkiye’nin akıllı hastanesi

26 Eylül 2019 - 17:08

Türkiye’nin ilk teknolojik hastanesi olan Kepez Devlet Hastanesi'nde, çalışanlar tablet bilgisayar kullanarak, vatandaşın taleplerine anında cevap veriyor

Yaklaşık 2 yıl önce Antalya’nın Kepez ilçesine yapılan Türkiye’nin ilk teknolojik hastanesi, Kepez Devlet Hastanesi vatandaşın yüzünü güldürüyor. 400 yatak kapasiteli, 72 kişilik yoğun bakım ünitesinin bulunduğu hastanede vatandaşın talepleri anında cevap buluyor. Vatandaşlar taleplerini internet üzerinden de dile getirebiliyor. Kepez bölgesinde yaşayan Antalyalılar, hastaneden aldıkları hizmetin çok kaliteli olduğunu ve dile getirilen sorunların anında çözüldüğünü belirtti.

Kağıttan tasarruf

Kepez Devlet Hastanesi’nin tüm alanlarında görme engelliler için yürüme bantları, işitme engelli hastaların doktorlarla iletişim kurmasını sağlayacak, işaret dilini bilen personeller mevcut. Hastanedeki tüm işaretler, yönlendirme levhaları görme engelliler için Braille alfabesiyle yazıldı. Antalya'nın en büyük onkoloji merkezi de Kepez Devlet Hastanesi’nde yer alıyor. Öte yandan, Personeller Kepez Devlet Hastanesi'nde kağıt kullanımını azaltmak amacıyla tablet ve bilgisayar ile işlem yapıyor. Hasta yakınları, yoğun bakım ünitelerindeki hastalarını kameralar aracılığıyla internet üzerinden takip edebiliyor.

Mahsum ALTAŞ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Antalyaspor'dan depremzedelere bağış
Antalyaspor'dan depremzedelere bağış
DİNOPARK'TA SÖMESTİR YOĞUNLUĞU
DİNOPARK'TA SÖMESTİR YOĞUNLUĞU