Reklam

Türkmen: Gün, birlik olma günüdür

Yeniden Refah Partisi Elmalı İlçe Başkanı Uğur Türkmen, dünyayı saran koronavirüs salgınına karşı, "Gün birlik olma günüdür. Gün, dayanışma günüdür. Gün, komşuya ihtiyacın var mı sorusunun sıkça sorulması gereken bir gündür" dedi

02 Nisan 2020 - 21:48

Yeniden Refah Partisi Elmalı İlçe Başkanı Uğur Türkmen, dünyanın bir olduğu bir günde, ülkemizin de birlik ve beraberliğe özellikle şu günlerde daha fazla ihtiyacı olduğunu kaydederek, “Esnaf sıkıntıda. Çiftçi zorda. Ticaret erbabı endişeli. Devletimiz gerekeni yapıyor, yapmaya da devam etmek zorunda. Kapanan iş yerleri var, siftah bile yapmadan kepenk indiren iş yerleri mevcut. Bu iş yerlerinde çalışanların durumları son derece sıkıntılı. İnanıyoruz ki, zorda olan herkese devletimizin şefkat ve yardım eli daha fazla uzanacak” dedi. Esnaf ve sanatkarlar ile ticaret erbabının ayakta kalmasının, kriz sonrası için oldukça önem arzettiğini, bu nedenle bu kesime süratle 0 faizli, en az bir yıl ödemesiz kredi verilmesini, bunun yanında buralarda çalışan ama şu anda çalışamayan işçilere de devletin maddi yardımda bulunması gerektiğini kaydeden Uğur Türkmen, bu konuda devletin attığı ciddi adımların da farkında olduklarını söyledi.

       

'Her karanlığın sonu aydınlık'

“Gün birlik olma günüdür. Gün, dayanışma günüdür. Gün, komşuya ihtiyacın var mı sorusunun sıkça sorulması gereken bir gündür” diyen Başkan Türkmen şunları söyledi: “Dünyayı tehdit eden, daha ne kadar can alacağı belli olmayan bu virüsle mücadele etmenin ve onu yenmenin tek yolu evde kalmak, zorunlu olmadıkça dışarıya çıkmamaktır. Dışarıya çıkmak zorunda olanlar ise iş yerlerinde ya da sokakta mutlaka sosyal mesafeye dikkat etmeli, bir başka kişi ile arasındaki mesafe 2 metre olmalıdır. Maske kullanma ile ilgili uzmanların farklı yorumları var. Benim şahsi görüşüm, kendimizin virüsü taşıyabileceğimizi varsayarak maske takmamız, buna göre hareket etmemiz. Yüce Yaradanın izniyle ülkemiz ve dünya bu virüsü yenecektir. Her karanlığın sonu aydınlık, her gecenin sonu da güneştir. Güzel günler tekrar ülkemize, dünyaya gelecektir. Karamsar olmayalım, ilgili makamların uyarılarına mutlaka uyalım. Bulunduğumuz ilçe ve illeri zorunlu olmadıkça terk etmeyelim. Şu günlerde siyasi tartışmalara girmeyelim. Bir olalım, virüsün insanlara ve ekonomiye olan olumsuz etkisi ortadan kaldıralım.”

Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Muratpaşa’da spor okulları açılıyor
Muratpaşa’da spor okulları açılıyor
Buluş Fuarı’ndan AÜ’ye 7 ödül
Buluş Fuarı’ndan AÜ’ye 7 ödül