"ÜMİT" var olalım mı? "UYSAL UYSAL" oturalım...

"ÜMİT" var olalım mı? "UYSAL UYSAL" oturalım mı? (Düzeltme)

15 Ağustos 2018 - 10:41 - Güncelleme: 15 Ağustos 2018 - 12:37

Değerli yazarımız Nasuh Boztepe’nin 14.08.2018 tarihinde yayınlanan “ÜMİT” VAR OLALIM MI?“UYSAL UYSAL” OTURALIM MI? başklıklı yazısı eksik yayınlanmıştır. Okuyucularımızdan özür dileriz. Yazının tamamı bugün yayınlanan gazetemizdedir.

 

 

Pazar günü Manavgat’a gittim. Yolda Muratpaşa Belediye Başkanı Sayın Ümit UYSAL’ın bayram kutlama afişlerini gördüm. Geçen bayramlarda da Muhittin BÖCEK Bey’in ilçelerdeki afişlerini görmüştük.

Antalya’da CHP karışmış vaziyettedir. Sayın KILIÇDAROĞLU adayları belirlerse isimler farklı, Sayın İNCE adayları belirlerse isimler farklı olur. İlçelerde hizmetin reye dönüşmesi ise daha değişiktir. Büyükşehir’de farklıdır. Partilerde reyin ötesinde tanınırlık, beğenilirlik, çalışmak, liyakat gibi birçok etkende seçimde önem arz eder.

Bir kızı birçok kişi ister, birisi alır. Bir yere birçok kişi talip olur, aday adayı olur. Aday adaylarından bir tanesi aday olur.

Dönüşte Elektrik Mühendisi Sayın Musa UYAR’la karşılaştım. Üzgün ve kızgındı.

“Hayrola ne oldu?” dedim.

Kendi binasının yan tarafına komşusu tarafından tadilat ve bakım bahanesiyle yeni ilaveler yapıldığını görür. 15.02.2018 tarihinde BİMER’e şikayet eder. BİMER şikayeti Muratpaşa Belediyesi’ne havale eder. Muratpaşa Belediyesi bu tarz şikayetlerin çok olduğunu, yoğunluğun fazla olduğunu, bakıp dönüş yapılacağını belirtir. Musa Bey, Muratpaşa Belediye Başkanlığı’na tekrar müracaat eder. Dilekçe yazar. Durumu anlatır.

“Bu adreste kaçak inşaat yapılmaktadır” der. Kendi binasını da rahatsız edeceğini düşünerek böyle bir çalışma yapar. Ruhsatsız, izinsiz ve kaçak olarak kendi hudutlarına, sınırlarına tecavüz edildiğini belirtir.

9 Mart tarihindeki bu müracaattan, dört ay sonra 10 Temmuz günü Muzaffer TÜRE Muratpaşa Belediye Başkan yardımcısı imzasıyla bir yazı gelir.

 

31.07.2018 tarihinde müşteki tekrar şikayet için, belediyeye gittiğinde kendisine yetkili bir kişinin cevap vermemesi üzerine feveran ettiğini, kamera kayıtları ile bunun görülebileceğini belirtiyor. Kendi mekanına gittiği zaman ise, “Niçin şikayet ettin?” diye şikayet ettiği kişi tarafından darp ediliyor. Belinde kırık oluşup, birkaç hafta iyileşme (çalışamaz) raporu alıyor.

Olayın karakola intikalinden sonra belediyedeki bazı yetkililerin devreye girdiği, encümen kararı ile buranın yıkılacağının duyumunu aldığını söyledi.

 

Sayın Ümit UYSAL, bu yasa yeni yapılmakta olan inşaatlar için mi, yoksa belirli bir zaman diliminden önce yapılan binalar, yapılarla mı ilgilidir? Yeni yapılan binalarda ruhsat ve izinler Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’nden mi, yoksa ilgili belediye tarafından mı veriliyor?

Sayın UYSAL, belediyede bazı kişiler, bazı kişileri koruyor mu?

Derebeylik mi var? Kişilere göre mi muamele yapılıyor? Kanunu uygulamayan, sulandıranlar hakkında bir tahkikat açacak mısınız? Usulsüz yapılan yerle ilgili bir işlem yapacak mısınız?

Eğer doğruysa aday adaylığınız hayırlı olsun. Dürüstlüğünden şüphe edilmeyen Ümit UYSAL Muratpaşa’da gereğini yapacaktır.

Top sizde. Neticeyi sizden bekliyoruz. İnşallah bu usulsüzlüğe müdahale edersiniz. Bizleri de bilgilendirirsiniz.

Kalın Sağlıcakla…

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Eczacılardan aktarlarda satılan bitkisel ürün uyarısı
Eczacılardan aktarlarda satılan bitkisel ürün uyarısı
Seçim bitti, geçim zamanı
Seçim bitti, geçim zamanı