ÜNİVERSİTELİYE BURS DESTEĞİ ÇAĞRISI
Reklam

ÜNİVERSİTELİYE BURS DESTEĞİ ÇAĞRISI

Akdeniz Otizm Spor Kulübü Derneği ve Antalya Yardımlaşma Platformu, 3 yıldır üniversite öğrencilerine verdiği burs desteğini artırmak için hayırseverlere çağrıda bulundu

28 Ocak 2020 - 16:14

Antalya Yardımlaşma Platformu temsilcisi Halit Mert, 2016-2017 eğitim-öğretim döneminde Almanya'da yaşayan Turkuaz Eğitim Gönüllüleri'nin katkılarıyla 12 öğrenciye burs imkanı sağladıklarını, bugün 20 üniversitede okuyan 38 öğrenciye eğitim bursu verdiklerini söyledi. Hayırseverlerin yardımıyla daha çok öğrenciye ulaşmak istediklerini kaydeden Mert, destek beklediklerini vurguladı. Burslarla, başarılı öğrencilerin geleceğini inşa etmeleri için destek olduklarını ve buna devöam edeceklerini aktaran Halit Mert, "Bugüne kadar katkı sunan tüm hayırseverlere teşekkür ediyorum" dedi. Mert, Akdeniz Otizm Spor Kulübü Derneği Başkanı Demet Çileli Baz ve eğitimci Fatih Özkan'la yürüttükleri çalışmaya tüm hayırseverlerin katkı sunmasını beklediklerini ifade etti. Halit Mert, "2019-2020 eğitim öğretim dönemi burs bedelini bir öğrenci için aylık 300 TL olarak belirledik. Geçmiş dönemlerde burs verdiğimiz öğrenci arkadaşlarımızdan okulunu bitirip çalışmaya başlayan bursiyerlerin de burs veren olarak aramıza katılması bizi mutlu ediyor. Amacımız bu çalışmayı uzun yıllar sürdürüp daha çok öğrenci arkadaşımızın eğitimine destek vermek" diye konuştu.

‘Otizmli çocuklar unutulmasın’

Yapılan çağrının ardından gelen destekle burslu öğrenci sayısının 38'e ulaştığını ifade eden Mert, "Üniversite öğrencilerine verilen bursun yanı sıra otizmli çocuklara verilenle birlikte burs verdiğimiz kişi sayısı 57'ye ulaşmıştır" dedi. Daha fazla öğrenciye ulaşmak ve destek vermek istediklerini söyleyen Mert, yeni hayırseverlerin aralarına katılarak bu güzel oluşumu büyütmek istediklerini söyledi.

DHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gazipaşa- Alanya Havalimanı'na inen ilk uçağa su takıyla karşılama
Gazipaşa- Alanya Havalimanı'na inen ilk uçağa su takıyla...
Uyuşturucu sevkiyatını polis engelledi
Uyuşturucu sevkiyatını polis engelledi