Üreten Eller Pazarı 3 gün açık olacak

28 Aralık 2020 - 15:05

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Şirinyalı Mahallesi kapalı pazar yerinde her cuma kurulan ve kadınların el emeklerinden oluşan 'Üreten Eller Pazarı'nın yeni yıl dolayısıyla salıdan perşembeye 3 gün açık olacağını söyledi
 
Kadınların evlerinde, kurdukları kooperatiflerde yaptıkları çantaları, takıları, kapı süslerini, sepetleri ve birbirinden lezzetli pasta ve börekleri Antalyalılarla buluşturduğu Üreten Eller Pazarı, yeni yıl konseptiyle yarın açılıyor. Başkan Uysal, her cuma Şirinyalı Mahallesi kapalı pazar yerinde kurulan pazarın yeni yıl dolayısıyla salıdan perşembeye 3 gün boyunca saat 10.00'dan 18.00'e ziyaret edilebileceğini aktardı.
 
Başkan Uysal, ağustos ayında kurulmaya başlanan Üreten Eller Pazarı'nın covid-19 pandemisi nedeniyle kadın emeğinin en fazla görünür olduğu kermeslerin düzenlenemediği, turistik çarşıların kurulmadığı dönemde kadınlar için bir gelir imkanı yarattığını belirtti. Başkan Uysal, bununla birlikte bir sosyalleşme mekanı olarak da pazarın ön plana çıktığını dile getirirken pandemi önlemlerinin pazarda en üst düzeyde uygulandığının altını çizdi. Yaklaşan yeni yıl dolayısıyla 3 gün boyunca kurulacak Muratpaşa Belediyesi Üreten Eller Pazarı'nda yaklaşık 130 stant yer alacak.

DHA

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Atatürk'ün Antalya'ya gelişi anısına bisiklet turu
Atatürk'ün Antalya'ya gelişi anısına bisiklet turu
Üniversiteye Akademik Personel alınacak
Üniversiteye Akademik Personel alınacak