Vatandaş talep ediyor ABİM çözüyor
Reklam

Vatandaş talep ediyor ABİM çözüyor

Hızlı geri dönüş, anında çözüm Antalya Büyükşehir Belediyesi İletişim Merkezi (ABİM) vatandaşlardan gelen tüm talep ve şikayetleri sonuçlandırarak geri dönüş sağlıyor.

05 Ağustos 2017 - 16:33

ABİM gülen yüzüyle vatandaşların derdine derman oluyor. Vatandaşın memnuniyeti için özenli bir çalışma yürüten ABİM şikayet ve talepleri hızlı ve etkin bir şekilde sonuçlandırıyor. Antalyalılar kolay, hızlı ve doğrudan iletişim kurabildikleri ABİM’de gülen yüz ve sıcak ilgiyle karşılanıyor. Başvuruları ve talepleri titizlikle ele alan ABİM personeli, gelen talepleri yetkili birimlerle paylaşarak anında çözüm sağlıyor.

 

Başvurular Anında Değerlendiriliyor

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren ABİM 2014 -2016 arası 31 bin 898 başvurudan 31 bin 876’sını sonuçlandırırken 2017 yılının ilk 7 ayı ise toplam 94 bin 78 başvurudan 88 bin 11’ni sonuçlandırıd.

 

Başvuruların yüzde 99’unu cevaplandıran ABİM, başarılı performansı ile göz doldurdu. Gelen başvuruların büyük kısmını şikayet ve istekler oluştururken, diğer başvurular bilgilendirme, öneri, temenni ve teşekkürlerden oluştu.

 

Caddemiz gül bahçesine döndü

ABİM’e gelen talep, şikayet ve teşekkürler kendileri için önemli olduğunu vurgulayan Büyükşehir Belediyesi yetkililikleri, vatandaşlardan gelen talep ve teşekkür yazılarından örnek verdi. Muratpaşa İlçesi Tonguç Caddesi’nde oturan bir vatandaşın, ASAT’ın Yıldız Caddesi ve Tonguç Caddesi’nde tamamladığı alt yapı çalışmaları sonrasında, Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin caddede peyzaj çalışması yapmasından dolayı memnuniyeti paylaştı. Osman Yıldız isimli vatandaş, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel, ‘Yiğidi öldür hakkını yeme atasözümüz gereğince size teşekkür ederim. TRT Tonguç Caddemiz sayenizde gül bahçesine döndü. Onlara verdiğiniz can suyu için de teşekkür ederim. Ayrıca Antalya Havaalanı ve Alanya yolu üst geçit ulaşımda çok zaman tasarrufu sağladı. Düşünen planlayan hizmete geçmesini gerçekleştirenlere çok teşekkür ederim. İyilik yap denize at, balık bilmezse halik bilir’

 

Böyle nazik ve alakalı Belediye görmedim

 

Metin Kasapoğlu Caddesi’nde esnaflık yapan bir vatandaş ise dükkanın önünde elektrik direği dikmek için çalışma yapıldığı sırada kaldırımlara hasar verildiğini bunun üzerine ABİM’e arayarak mağduriyetini bildirdiğini ve konuyla ilgilenilmesini rica ettiğini paylaştı. Büyükşehir Belediyesi’nden çok hızlı şekilde geri dönüş yapıldığını ifade eden vatandaş, “Açıkçası bu kadar hızlı geri dönüş ve geniş kapsamlı ilgilenen nazik ve alakalı Belediye personelleri görmedim. Aynı gün konuyla hemen ilgilenildi ve kaldırımda düzeltme çalışması yapıldı. Aradığım andan itibaren bana yardımcı olan tüm Büyükşehir Belediye personeline teşekkür ederim süpersiniz” notu ile ABİM’ geri dönüş yaptı. Ali ÇALIŞKAN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Antalyaspor'da Beşiktaş mesaisi
Antalyaspor'da Beşiktaş mesaisi
Erol Bulut: Avrupa'ya gitmenin en kısa yolu kupayı kazanmak
Erol Bulut: Avrupa'ya gitmenin en kısa yolu kupayı kazanmak