Reklam

Yapılandırma umutlandırdı

DÜSOİŞ Genel Başkanı Barış Ay, yapılandırma çalışmalarının düğün saloncuları ve organizasyoncuları umutlandırdığını söyledi

19 Ekim 2020 - 16:25

Cumhurbaşkanlığına, Maliye ve Hazine Bakanlığına, Ticaret Bakanlığına, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına, yapılandırma başvurusu yaptıklarını hatırlatan Düğün Saloncuları ve Organizasyoncular İşveren Sendikası (DÜSOİŞ) Genel Başkanı Barış Ay, “Hükümet yetkililerimiz vergi ve prim borçlarına yapılandırma çalışması için son derece önemli ve yerinde karar verdiler. Hükümet tarafından yapılan bu çalışmalar düğün saloncuları ve organizasyoncular için çok büyük bir umut oldu. Pandemi dolayısıyla yaşamakta olduğumuz kısıtlamalar ve yasaklamalar nedeniyle düğün saloncuları ve organizasyonculara devletimizin destek vereceğinden umutluyuz” dedi.
 
Kira borçları için destek talebi
Hükümetten diğer talepleri için de karşılık beklediklerini dile getiren Barış Ay, “Acil olarak kira borçlarımız için destek bekliyoruz. Çekilmiş olan kredi borçlarımızın 1 yıl ertelenmesini istiyoruz. Düğün saloncu ve organizasyoncu esnafımız için turizmcilere olduğu gibi KGF destekli kredi sağlanmasını istiyoruz. Elektrik, su, doğalgaz borçlarımızın 1 yıl süreyle ertelenmesini talep ediyoruz. Hükümetimizin bu taleplerimizde düğün saloncuları ve organizasyoncu esnafımızın yanında yer alacağını umut ve talep ediyoruz” dedi.

Serçin ÇILDIR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öğretmen atama bekliyor
Öğretmen atama bekliyor
Ağrı Kongresi ertelendi
Ağrı Kongresi ertelendi