Yaşlılar aşılarını yaylada oldu

Kemer’de yaz aylarındaki hava koşulları nedeniyle yaylalara giden yaşlılar düzenlenen 'Aşımız Zirvede' kampanyasıyla aşılandı.

14 Temmuz 2021 - 17:09

Kemer’de yaz aylarındaki hava koşulları nedeniyle yaylalara giden yaşlılar düzenlenen 'Aşımız Zirvede' kampanyasıyla aşılandı.
 
Kemer'de hava sıcaklıklarının 40 derecenin üzerinde seyretmesi nedeniyle ilçede yaşayan özellikle 60 yaş üstü kent sakinleri civardaki yaylalara giderek yazı orada geçirme kararı alırken, İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Kuzdere Mahalle Muhtarı Serkan Günay'ın ortaklaşa düzenlediği 'Aşımız Zirvede' kampanyasıyla yaylalarda bulunanlara 700 rakımlı Gedelme Yaylası'ndaki cami önünde kurulan alanda ikinci doz ve üçüncü doz aşıları yapıldı. Sıcaklardan ve rahatsızlıklarından dolayı şehir merkezine inemeyen Kemer'in yaşlıları aşılama hizmetinin ayaklarına kadar gelmesinden dolayı mutlu olduklarını belirtti.
 
Aşılama sırasında Kaymakam Yücel Gemici de alana gelerek, vatandaşlarla sohbet etti ve aşı kampanyasına katılımları için teşekkür etti. Aşılama ile ilgili olarak konuşan 70 yaşındaki Mustafa Civan, "Ayağımıza kadar gelen hizmetten çok memnunuz. Herkese böyle aşı yapılırsa daha iyi olacak. Ben kendi çocuğumu, gelinimi zor ikna ettim. Zorla aşı yaptırdım. Ayağa gelen hiçbir hizmet geriye tepilmez. Çünkü devlet bunu masraf edip de gönderiyor buraya. Her şey masrafla" dedi.
 
Kuzdere Mahallesi eski muhtarlarından 73 yaşındaki Mustafa Arslan, "Ayağımıza kadar gelmesi büyük bir hizmet. Şu ortamda en iyisini yaptılar sağ olsunlar var olsunlar. Benzeri hizmetlerin de vatandaşın ayağına kadar gelmesinden büyük memnuniyet duyarız. Genelde buranın halkı yaşlı insanlar. Sahilde, otelde, tatil köylerinde çalışmak için genç nesil merkeze akın etti. Burada olanlar ise 60, 70, 80 yaşın üstünde en azından. Onun için gençlik arama burada. Elbette hizmetin vatandaşın ayağına kadar gelmesi çok güzel bir olay oldu memnunuz. Sebep olanlardan Allah razı olsun" diye konuştu. 76 yaşındaki Hakkı Çırpıcı, "Çok sağ olsunlar sağlık açısından bu dağlarda bizi buldular. Allah razı olsun onlardan. Biz hastayız zaten bir yere gidemiyorduk. 3'üncüyü olduk ama 2'nciyi de olacaklar çok var daha. Günü gelmeyenler var. Çok sağ olsunlar hükümetin bu desteklerinden ve yardımlarından Allah razı olsun hep" dedi.
 
DHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İcradan satılık 3+1 daire
İcradan satılık 3+1 daire
Kayıp takma dişleri bulun
Kayıp takma dişleri bulun