YÜREĞİMİZ YANIYOR

CHP İl Başkanı Nuri Cengiz, orman yangınları ile ilgili olarak basın açıklaması gerçekleştirdi. “Memleket yangın yeri. İçimiz yanıyor, yüreğimiz yanıyor” dedi.

04 Ağustos 2021 - 18:02 - Güncelleme: 04 Ağustos 2021 - 19:20

CHP İl Başkanı Nuri Cengiz, orman yangınları ile ilgili olarak basın açıklaması gerçekleştirdi. “Memleket yangın yeri. İçimiz yanıyor, yüreğimiz yanıyor” dedi.
 
CHP İl Başkanı Nuri Cengiz, “Manavgat'ta başlayarak hepimizi derinden üzen, sonrasında ise yurdun dört tarafında sebebi henüz bilinmeyen şekillerde ardı ardına meydana gelen orman yangınlarında maddi manevi çok büyük kayıplar verdik. 7 insan kaybımızın yanı sıra yüzlerce hayvan gerek doğal yaşam alanı olan ormanlarda, gerekse yangının sıçradığı mahallelerde hayatını kaybetti. Yani binlerce canımız gitti. 5 ilçede 70 mahallenin etkilendiği felakette 37 mahallemiz tahliye edilirken; 45 bin dekar tarım alanı alevlere kurban gitti. Bu yalnızca Antalya genelindeki tablo ve üstelik halen bazı bölgelerde yangın kontrol altına alınabilmiş değil. Alevlerle canı pahasına mücadele eden, Türkiye'nin dört bir yanından yangın bölgelerine ulaşarak yardıma koşan; başta itfaiye personelimiz, belediye çalışanlarımız, gönüllü vatandaşlarımız olmak üzere elini taşın altına koyan herkese yürekten teşekkürlerimizi sunuyoruz. Başımızı kaldırıp baktığımız her yerden dumanlar yükseliyor. Memleket yangın yeri. İçimiz yanıyor, yüreğimiz yanıyor” dedi.
 
Cengiz, konuşmasını şöyle sürdündü: “Halkımız tek yürek oldu. Yangınların söndürülmesi için dişini tırnağına takarak mücadele ediyor. Ancak şu kriz, şu felaket anında bile iktidar ötekileştirme, yok sayma, siyasi şov peşinde “Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi” ilan edilen Manavgat'ta bakanların ve AFAD ekiplerinin yer aldığı toplantıya sadece Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'nün davet edilmesi, iktidarın nasıl bir ruh hali içinde olduğunun göstergesidir. Yangın Manavgat'ı kasıp kavururken, devletin üst erkanı toplantı yapıyor ve bu toplantıya Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen çağrılmıyor! Gündoğmuş’ta kaymakamlık başkanlığında bir koordinasyon oluşturuluyor. Kepez Belediyesine, Korkuteli Belediyesine görev veriliyor, Manavgat burada da yok sayılıyor. Gündoğmuş’un tahliyesi olasılığına karşı Büyükşehir Belediyesi Gündoğmuş’a 20 tane otobüs gönderiyor, Gündoğmuş Kaymakamı 20 otobüsten 16’sını kafasına göre geri gönderiyor. Bütün bunların hepsini bir kenara yazıyoruz. AK Parti il, ilçe başkanlarına, kadın kolları, gençlik kollarına koordinasyon merkezlerinde görev verilirken, esas muhatap alınması gerekenler yok sayılıyor”

 Murat ESENTEKİN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İcradan satılık  iki katlı kargir otel
İcradan satılık iki katlı kargir otel
'Galibiyet coşkusunu birlikte yaşamak istiyoruz'
'Galibiyet coşkusunu birlikte yaşamak istiyoruz'