Ampute Mili Takımı

Ampute Mili Takımı

12 Ekim 2017 - 11:14 - Güncelleme: 12 Ekim 2017 - 11:16

Döşemealtı İşitme Engelliler futbol takımı yöneticisi olarak neler çektiğimi ben biliyorum. engelli vatandaşlarımızın spor yapması için çaba harcarken koskoca üniversitelerden mezun olanların bile toplum yararına olan faydalı işlerin nasıl engellendiğini bizzat Bucak'ta ben yaşadım. Söz konusu engelliler olunca mangalda kül bırakmayanların söz konusu icraat olunca işlerin nasıl engellendiğini de yaşadık.

 Türkiye A Milli Takım uluslar arası arenada yaşadıkları ve yaşattıkları başarısızlıkları anlatmaya gerek yok. Ampute Milli Takım bu anlamda bizleri fazlasıyla gururlandırdı. Antalya bu konuda duyarlı bir yerel yönetime sahip. Ayrıca bildiğim kadarıyla Ampute takımına da sahiptik. Gerçekten engelli insanların yaşadıklarını kelimelerle anlatmak zordur. Hele yaşadıkları sorunlar ve ilgisizlikler. Bu yaşatılan ilgisizliklerin psikolojik yansımaları gerçekten bunları anlatmak zor.

Hele yaşayanlara daha zor.

 Vodafone Park Stadyumunda 40.000 kişi final maçında gümbür gümbür Ampute Milli Takımı destekledi. Çok şükür onlar da şampiyon olarak bizleri gururlandırdı. Keşke her zaman aynı şekilde ilgi gösterilse diyorum. Türk halkı kendisine yakışan şekilde "pekiyi karne" getiren bu engelli kardeşlerimizin de yaşamlarını sevdikleriyle beraber rahat devam ettirebilmesi için gerekli yardımı yapacaklardır. Gerçekten Ampute Mili Takım "pekiyi karne" getirdi.

Şehirlerin yaşanabilir olması bakımından da engelli uygulamaları gerekmektedir. Antalya da Büyükşehir Belediyesi Döşemealtı ilçesinde bulunan Engelli Rehabilitasyon ve Özel Eğitim merkezi ile ülke çapında önemli bir adım atmıştır. Ayrıca bildiğim kadarıyla engelli sporcuları desteklemek için de bir spor kulübü galiba kurmuştu.

 Bu arada ben yine Döşemealtı İşitme Engelliler Futbol Kulübüne geleyim. Yeterli desteği sağlanılmamasından dolayı lig düştük. Maddi anlamda yeterli yardımları bulamamak zaten üzücü. Üstelik üniversite mensupları anlamında Bucak'ta bu takıma yapılanlar da işler acısıdır. Kulüp olarak bizim üzüldüğümüz konulardan birisi de antrenman sahası bulamamaktı. Engelli vatandaşlarımız sporla bu ülkenin göğsünü kabartıyor. Her türlü engellere rağmen lütfen siz şampiyon olmaya devam edin. Umarım bizlerde size yaşamı kolaylaştıracak önlemler alırız.

Son söz tebrikler Ampute Milli Takım

Bu haber 249 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Değişimin Ritmine Katıl!
Değişimin Ritmine Katıl!
Beyin sapındaki tümör patlayan minik Rümeysa yaşam savaşı veriyor!
Beyin sapındaki tümör patlayan minik Rümeysa yaşam savaşı...