Büyükşehir’den Herkes İçin Kütüphane Sohbetleri

Büyükşehir'den Herkes İçin Kütüphane Sohbetleri

12 Ekim 2017 - 11:17 - Güncelleme: 12 Ekim 2017 - 11:22

Hacettepe Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen Herkes İçin Kütüphane Projesi’ne 4 kütüphane ile üye olan Antalya Büyükşehir Belediyesi, proje kapsamındaki faaliyetlerine bir yenisini daha ekliyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde halka sunulan yenilikçi kütüphane hizmetlerine dikkat çekmek ve kütüphane kültürünün kentimizde yaygınlaşmasını sağlamak amacıyla çeşitli buluşmalar düzenlenecek.

Kütüphanelerimiz canlandı

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Zülfü Çelik, söyleşilerin “Herkes İçin Kütüphane Sohbetleri”  adıyla düzenleneceğini bildirdi.  Çelik, söyleşi, panel, konferans gibi salon etkinliklerinin yanı sıra kütüphane içi okur buluşmalarını da kapsayacak olan bu “Sohbetler” ile kentlilerin kütüphanelere olan ilgisini arttırmanın hedeflendiğini belirtti. Herkes İçin Kütüphane Projesi ile birlikte Antalya Büyükşehir Belediyesi Kütüphanelerinin canlandığını ifade eden Çelik, sözlerine “çağa ayak uyduran, yenilikçi hizmetlerle donatılmış kütüphanelerimizde halkımızla buluşuyoruz” diyerek devam etti.

Herkes İçin Kütüphane Sohbetleri’nin ilki 14 Ekim Cumartesi, Saat 14.00’te Yenimahalle Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. “Sosyal Medyanın Verimli Kullanımı” başlığında yapılacak söyleşide Antalyalı sosyal medya annelerinden Baygurme adlı Instagram hesabıyla dikkat çeken Emine Savaş ve Yıldızlı Tarifler isimli Youtube Kanalıyla büyük beğeni toplayan Yıldız Korkmaz, sosyal medya maceralarının ipuçlarını verecek.

Sırada “aile ve hukuk” var

Söyleşilerin 21 Ekim Cumartesi “Aile ve Hukuk: Şiddet Bilinci” başlığı ile devam edeceğini duyuran Zülfü Çelik, Yenimahalle Kültür Merkezi salonunda sürdürülecek olan etkinliklere tüm halkın davetli olduğunu belitti.

Avukat Ceren Çabukoğlu’nun konuşmacı olacağı bu söyleşide ise günlük yaşamda karşılaşılan şiddet türlerinin neler olduğuna ve hukuki açıdan dikkat edilmesi gereken noktalara değinilecek.

Bu haber 457 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Değişimin Ritmine Katıl!
Değişimin Ritmine Katıl!
Beyin sapındaki tümör patlayan minik Rümeysa yaşam savaşı veriyor!
Beyin sapındaki tümör patlayan minik Rümeysa yaşam savaşı...