EMO Müdüründen gençlere “Bizi tercih edin”
Reklam

EMO Müdüründen gençlere “Bizi tercih edin”

Üniversitelere yeni yerleşecek öğrenciler, sınav sonuçları kadar tercih edecekleri fakülte, bölüm, ve yüksekokul heyecanı içindeler. Son günlerde gazete ve sosyal medya paylaşımları ile öğrencilerin ilgi odağı olan Akdeniz Üniversitesi ilk tercihlerin arasında.

13 Temmuz 2017 - 10:11

Kısa adı MYO olan Meslek Yüksekokullarını kazanan öğrencilere seslenerek, Elmalı MYO’yu tercih etmelerini istedi. Elmalı MYO Müdürü Yrd.Doç.Dr. Halil Demir, bütün öğrencileri kendi çocukları gibi kucakladıklarını belirterek, “Tercihini MYO yönünde kullanacakların meslek eğitimini nasıl alacaklarını araştırmaları gerekir. Elmalı MYO olarak teorik eğitimin yanında uygulama yapılmasına ağırlık veriyoruz. İş dünyasının yetiştirmiş teknikerlere ihtiyacı var. Bundan dolayı uygulama alt yapısının iyileştirilmesi için atölyeleri, laboratuvarları güçlendirdik. Öğrencilerimizin kendi alanlarında teknik uygulama gezileri yapmalarını sağlıyoruz. Bizi tercih edecekler yanılmayacaklardır. dedi.

 

Elmalı MYO’da Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Pazarlama, İşletme Yönetimi, Elektrik, Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi, Elektronik Teknolojisi, Elektronik Haberleşme Teknolojisi, Seracılık ve Tarım Makinaları programlarının yanında Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, İşletme Yönetimi ve Elektrik programlarının ikinci öğretimlerinin de bulunduğu belirten MYO Müdürü Demir sözlerini şöyle sürdürdü: “Gençlerimizin DGS sınavlarına hazırlanmalarını, polislik, astsubaylık gibi farklı meslek alanlarına ilgi duyanların bilgilendirilmesini teşvik ediyoruz. Gençlerimizi sadece derslere yönlendirmiyoruz. Kişisel gelişimleri için uzman kişilerle bir araya getirip konferans, seminer, söyleşilere katılmalarını teşvik ediyoruz. Ülkemizin milli birliğiyle ilgili konularda mutlaka bilgilendirme toplantıları yapıyoruz. Spor müsabakalarından satranç turnuvalarına, kültür turlarına kadar değişik faaliyetlere ev sahipliği yapıyoruz.” Dedi Haber MERKEZİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'Düştü' dediği sevgilisini döverek öldürdüğü ortaya çıktı
'Düştü' dediği sevgilisini döverek öldürdüğü ortaya...
Çaya düşen kız boğuldu
Çaya düşen kız boğuldu