Kadınların utandığı konu idrar kaçırma
Reklam

Kadınların utandığı konu idrar kaçırma

Kadın doğum uzmanı Dr. Şerife Şeniz Yurtseven bu hafta bize kadınların en fazla karşılaştıkları idrar kaçırma problemini anlatacak. Bir çok kadının bu sorunu yaşadığına dikkat çeken Dr. Yurseven, “Bazı kadınlarımız bu sorunu yaşamalarına rağmen çoğu utandığından, bazıları çok önemsemediğinden dolayı doktora gitmiyor veya gittikleri doktora söylemiyorlar” dedi.

25 Nisan 2017 - 15:53

Dr. Şerife Şeniz Yurtseven “Kadınlar da idrar kaçırma, hastayı günlük hayatın akışından alıkoyan, sosyal yönden zayıflatan bir sağlık sorunudur. Çok doğum yapma, ileri yaş, aşırı kilo artışı hastalığa yatkınlığı arttırır. Kadınlarda erkeklerden daha sık ortaya çıkar ve 40 yaş üstü kadınlarda daha çok görülür” dedi. 

 

BU HASTALIĞIN TEDAVİSİ VAR

 

Bu hastalığın kesin tedavisi olduğunu belirten ve doktor kontrolüne mutlaka gitmelerini tavsiye ederek  “Öksürme, hapşırma, ağır kaldırma ve stres anında ortaya çıkmakta, tuvalete yetişememe, sık sık tuvalete gitme gibi belirtilerde yapabilmektedir. Bir çok yönden hastaya sıkıntı yaratır. Hatta hastalar kültürel nedenlerden dolayı doktora anlatırken bile çekinerek utanarak anlatırlar. Utanılacak bir durum değildir. Bir an önce tanı konulup, tedaviye başlanmalıdır. Bu hastalığın tedavisi vardır. Bu şikayetleri olan hastalarımız bir uzmana başvurmalıdır.” Dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GÜLVEREN’DE MUTLU SON
GÜLVEREN’DE MUTLU SON
475 BİN ÖĞRENCİ KARNE ALDI
475 BİN ÖĞRENCİ KARNE ALDI